NATACIÓ- PREMSA FINAL RELLEUS BENJAMINA 11 juny 2022 Picornell

FINAL DE RELLEUS PREBENJAMINA I BENJAMINA

La Final Benjamina i Prebenjamina es va celebrar aquest dissabte passat 11 de juny, a les Piscines Bernat Picornell de Barcelona.

Hi varen participar els nostres nedadors i nedadores prebenjamines i benjamines en les diferents franges d’edat. Els més petits , els prebenjamins que son nedadors masculins del 2014 i 2013 i les nedadores del 2014, estaven convocats a les 8:50 per començar a les 9.30 la seva participació als relleus:

• Relleu del 4×50 lliures conjunt nedat per Jofre Triviño, Nora Linares, Marc Miñana i Robert Vaquer els quals el van fer amb unb temps de 4.19.60

• Relleu del 4×50 estils conjunt , nedat per Yannick Galindo, Hugo Manzano, Cesar Rodríguez i Estel Artero amb un temps de 3.55.16

• Relleu dels 4 x50 esquena conjunta , nedat per Ona Flores, Noor Redondo, Martí Busquets i Queralt Garcia amb un temps de 4.11.80 

La segona convocatòria va ser pels benjamins petits, que son les nedadores del 2013 i els nedadors del 2012 i estaven convocats a les 11.15 per poder començar l’escalfament a les 11.30 i la competició a les 12.15 fins les 13.30 .

Els seus relleus eren els de 4x50lliures masc i fem i els 4×50 estils fem i masc. Amb els següents equips i resultats:

• Relleu dels 4×50 lliures masculins format pels nedadors Albert Elies, Vladimir Kornienko, Lucas Roura i Adrià Torres (del 2014) amb un temps de 2.59.95.

• Relleu dels 4×50 lliures femenins nedat per l’equip Naya Roblas, Lucia Ruiz, Abril Palomino i Arlet Marimon amb un temps de 3.29.61.

• Relleu del 4×50 estils masculins nedats per Albert Elies, Vladimir Kornienko, Lucas Roura i Adrià Torres (del 2014) amb un temps de 3.34.33

Relleu dels 4×50 estils femenins nedat per l’equip Naya Roblas, Lucia Ruiz, Abril Palomino i Arlet Marimon amb un temps de 3.56.74.

Els benjamins grans, nedadores del 2012 i els nedadors del 2011 els hi tocar el torn de tarda, en el seu cas els vam convocar a les 16:30 per poder escalfar a les 16.45 i la seva competició es va iniciar a les 16.45.

Els relleus on els nostres swimmers estaven convocats van ser : el relleu del 4×50 lliures masculins i femenins i els de 4×50 estils masculins i femenins.

Tots i totes ho varen fer molt be però el relleu del 4×50 estils masculins format per: Eric González, Hèctor Cánovas , Biel Sánchez i Javier Gallego van aconseguir diploma quedant 7ens. de Catalunya amb un temps de 2.50.90 Els altres resultats també van ser bons:

• Relleu del 4×50 lliures femenins equip format per: Anna Vilardebó, Dana López, Martina Pueyo i Daphne González amb un temps de 2.46.00 quedant en 9a posició d’entre 31 relleus.

• Relleu del 4×50 lliures masculins nedats per Eric González, Hèctor Cánovas , Biel Sánchez i Javier Gallegos amb un temps de 2.31.93

• Relleu del 4×50 estils femenins equip format per: Anna Vilardebó, Dana López, Martina Pueyo i Daphne González amb un temps de 3.17.62

Bona feina Benjamins i Prebenjamins vau disfrutar i ens ho vau transmetre, ara ja a preparar-se per a la Final Territorial del 26 i 27 de juny a Tarragona.